אני בא מתחום הפרויקטים הגדולים

הצגת הודעה בפורום פורום החשמלאים
RSS    חפש הודעות
תיאור הפורום   |   הודעת המנהל/ת   |   חוקי הפורום   |   בהנהלת: yardeny   ,   manager

אני בא מתחום הפרויקטים הגדולים   

מאת:  eeyal    Feb 23, 2017  ||  00:49

אמנם בתחום התשתיות אך בכל זאת אני לא יכול לענות לך על השאלה כי היא כללית מידי, לשאול לגבי תמחור של פרויקט גדול באופן כזה זה פשוט לדרוש תשובות לא רציניות.
זה יכול להיות רווחי וזה יכול להיות הפסדי, אי אפשר להעריך ללא כתבי כמויות ומבלי לבצע ניתוח מחירים לפרויקט.
ככל שהפרויקט גדל כך הסיכון שלך להפסיד גדל כי כל טעות או מרכיב ששכחת או פספסת מכפיל את עצמו במספרים גדולים מאוד, יישמע מגוחך אבל יש לי פרויקטים שרק האומים והשייבות עולים 50 אלף שקל, והנחה של 1.20 ש"ח למטר בסעיף חפירה יכולה לשנות את המחיר ב30 אלף שקל, מה שאומר שלרדת עד לרמת הבורג בחישובים זו לא סתם סיסמה

היות והזכרת שלפרויקט לא ניגשים קבלנים ערביים כלל יכול להיות לך ליתרון משמעותי מאחר ומהכיוון הזה יש תחרות קשה שגוררת את התמחור כלפי מטה, כשהפרמטר הזה יוצא מהמשוואה אתה יכול להתייחס לפרויקט בגישה קצת שונה ואולי אף להעסיק קבלן משנה ערבי לצורך ביצוע חלק ממרכיבי העבודה (צנרת למשל)

אתה צריך גם לבדוק מה בגזרת הספקים, אילו מחירים תוכל לקבל? אל תהסס לפנות לספקים שלא עבדת איתם בעבר לקבלת הצעות מחיר, לרבות יצרני לוחות ויצרני כבלים (תצטרך לא מעט) בדוק מה שיעור הבצ"מ בפרויקט, האם זה מתאים לך? מה לוחות הזמנים? האם יש דרישות מיוחדות? לפי איזה מחירון עובדים במקרה של סעיפים חריגים או שבכלל אתה בכיוון של מחיר פאושלי?....

יש כל כך הרבה היבטים לבחון שאתה חייב להקדיש לכך בדיקה מעמיקה, לבדוק טוב את התכניות, לבדוק את המתכננים, לחפש טעויות, לחפש דברים לא הגיוניים, דברים שעלולים להיות מורכבים/בעייתיים, ולהתחיל לרוץ עם התכניות מנקודת היציאה מהפילר של חברת חשמל דרך החפירה, הצנרת, הכבל, לוחות החלוקה, התקנים הנדרשים והצורך ביצרן עם תקן ואישורים מתאימים, לא לשכוח עלויות בדיקה של חשמלאי בודק, בקיצור, יש לך הרבה עבודה לפני שאתה קובע מחיר.

בהצלחה!

הוסף תגובה
  מסר לכותב/ת   קישור להודעה   הדפסה   שלח לחבר/ה
• 
לבעלי ניסיון בפרויקטים גדולים   צור גרין 85
  Feb 20, 2017 | 23:20
• 
אני בא מתחום הפרויקטים הגדולים   eeyal   > את/ה נמצא כאן
  Feb 23, 2017 | 00:49
• 
תודה רבה   צור גרין 85
  Feb 23, 2017 | 08:04